Skip to main content

Записатися на прийом

© Киадент. Всі права захищені.

Комбіновані брекети

Естетичні та міцні брекети. Термін лікування — до двох років. З комфортом для пацієнта
 

У стоматологічній клініці авторського протезування Кіадент ви можете встановити комбіновані брекети. На верхню щелепу – керамічні, на нижню – металеві. Це компромісний варіант — при усмішці вони непомітні та швидко виправляють прикус.


Що таке комбінована брекет-система?

Комбіновані брекети — це вид ортодонтичного апарату, який вважається одним із найнадійніших, естетичних та недорогих конструкцій для виправлення прикусу.

При виготовленні комбінованої системи використовуються два типи апаратів. Наприклад, металеві брекети можна зафіксувати на нижній щелепі. Там вони займуть менше місця і не підточуватиме верхні зуби при змиканні. А на верхній щелепі, у зоні посмішки — естетично виглядають керамічні брекети.


Ціни

Повний перелік послуг із комбінованих брекетів Наша ціна Середня ціна
в Одесі
Консультація ортодонта грн. грн.
Ретейнери грн. грн.
Діагностика (Зняття зліпків, виготовлення та розрахунок моделей) грн. грн.
Розстрочка на комбіновані – 1.5 роки (Ціна на місяць на дві щелепи під ключ) грн. грн.
Брекети під ключ (Діагностика, встановлення, планові візити, заміна дуг, зняття, ретейнери) грн. грн.
Брекети під ключ (Виготовлення, встановлення, планові візити, заміна силових дуг, зняття) грн. грн.

Показання до комбінованих брекетів

Окрім стандартних показань до брекетів (неправильний прикус, треми/діастеми, скупченість, ретиновані зуби) виділяють кілька, що стосуються конкретно комбінованих систем:

Необхідність досягнення одночасно красивого вигляду та функціональності Істотні викривлення та дефекти прикусу ефективно лікують за допомогою брекет-систем із металевих сплавів. Однак вони сильно помітні на зубах, що може завдавати пацієнтам психологічного дискомфорту. Тому металеві конструкції переважно ставити на бічні зуби та/або нижній зубний ряд, а керамічні — на передні.

Обмежений бюджет У разі серйозних аномалій зубного ряду частіше рекомендують металеві конструкції. Однак прикус можна успішно виправити будь-якою системою. Все впирається в ціну — сапфірові замочки досить дорогі, порівняно з металевими. Комбіновані конструкції дозволяють заощадити приблизно до 5000 гривень.


Переваги та недоліки комбінованих брекетів

Переваги перед класичними ортодонтичними системами:

  • Естетика в зоні посмішки Керамічні брекет-системи, встановлені на передніх верхніх зубах практично непомітні.
  • Комфорт Сапфірові\керамічні конструкції дозволяють пацієнту уникнути мікротравм на слизовій і погіршення дикції.
  • Скоріше термін лікування На виправлення патологій зубного ряду допомоги керамічних або сапфірових брекетів потрібно до 3 років. При комбінуванні цих систем з металевими виходить швидше досягти бажаного ефекту, оскільки збільшується навантаження. У цьому випадку на лікування потрібно 1-1,5 років.
  • Міцність Сапфірові/керамічні замочки досить крихкі. Тому на жувальні одиниці раціональніше поставити металеві, які витримуватимуть жувальне навантаження.
  • Прийнятна ціна Керамічні системи порівняно з металевими досить дорогі . При комбінації ортодонтичних систем кінцева вартість виходить нижче.

Недоліки:

  • Складніший догляд Комбінації метал-кераміка або метал-сапфір потребують у ретельному очищенні, порівняно з класичними.

Ми не перераховували недоліки, властиві всім брекетам, наприклад, невелике порушення дикції після встановлення. Такі незручності проявляються під час адаптації. Дискомфорт обумовлений звиканням одиниць та тканин пародонту до сторонньої конструкції. Через 1-2 тижні неприємні симптоми проходять.


Види комбінованих брекетів

Метал-кераміка

Одна з найпоширеніших комбінацій. Керамічні використовують у випадках, коли зуби не потребують сильного навантаження. Як правило, це одиниці у зоні посмішки на верхній щелепі. Порцелянові системи практично непомітні, їх колір можна підібрати під відтінок емалі. Металеві замочки фіксують на всю нижню щелепу та бічні зуби верхнього ряду.

Порівняно з сапфіром, кераміка трохи міцніша і при цьому дешевша.

Метал-сапфір

Естетична та комфортна конструкція. Принцип роботи аналогічний метал-керамічним брекетам. Відмінність у тому, що сапфір прозорий і більше підходить пацієнтам зі світлою емаллю від природи для досягнення найкращої естетики.


Встановлення комбінованих брекетів

  • 1. Консультація з ортодонтом

    Перед фіксуванням брекет-систем лікар проводить ретельний первинний огляд щелеп. Після цього робить зліпки верхнього та нижнього зубного ряду, направляє його до зуботехнічної лабораторії. На підставі відбитків фахівець виготовляє гіпсову модель щелепи.

  • 2. Діагностика та план лікування

    Лікар направляє на рентген (КТ), цифровий або 3D знімок. Вони допомагають розглянути всі особливості становища зубів та щелеп.

  • 3. План лікування та вибір брекетів

    Ортодонт аналізує зібрані дані. Потім становить кілька планів лікування. Разом із пацієнтом підбирають найбільш підходящий, з урахуванням клінічних показань та побажань пацієнта щодо зовнішнього вигляду та ціни.

  • 4. Санація ротової порожнини

    Перед встановленням ортодонтичної системи пацієнту необхідно пройти лікування захворювань зубів та пародонту, наприклад, карієсу, каменю, пульпіту. Також може знадобитися заміна старих пломб або видалення деяких одиниць, що не підлягають терапії.

    Безпосередньо перед фіксуванням ортодонтичної конструкції, лікар проводить професійне чищення.

  • 5. Встановлення брекет-системи

    Існує два протоколи встановлення:

    • Прямий — лікар збирає конструкцію в роті пацієнта. Окремо приклеює брекет-пластинки та напрямні силові дуги на кожну одиницю.
    • Непрямий — виготовляє систему на гіпсовій моделі щелепи, потім приклеює її на зуби.

    Після встановлення знадобиться серія активацій (корекція сили натягу дуги). Лікар призначає повторні прийоми, зазвичай це раз на місяць чи рідше.

Після зняття брекет-системи лікар встановлює незнімні ретейнери (ортодонтичні шини) на внутрішню поверхню одиниць. Це потрібно, щоб не допустити усунення зубів у вихідне положення. Також він може призначити прозорі знімні капи.

Тривалість використання закріплювальних конструкцій призначає лікар.


Носіння та догляд

Лікарські рекомендації щодо експлуатації:

  • Відмовтеся від куріння на весь період носіння Тютюновий дим та смоли стимулюють розмноження патогенних бактерій. Це призводить до швидкого утворення карієсу та каменю.
  • Не вживайте твердих, липких, барвних, холодних/гарячих продуктів Така їжа погіршить зовнішній вигляд або навіть призведе до поломки конструкції.
  • У разі якщо замочок травмує слизову оболонку, ізолюйте його захисним воском.
  • Приходьте на регулярні огляди та активацію брекетів до ортодонту Частоту прийомів призначає лікар. Зазвичай раз на 4-6 тижнів. Він підтягує дуги, замінює лігатури (гумочки), що дозволяє коригувати тиск.
  • Дотримуйтесь ретельної гігієни ротової порожнини Очищайте одиниці зубною щіткою та пастою 2 рази на день. Після їжі полоскайте рот водою або спеціальним ополіскувачем. Прочищайте йоржиком ортодонтичну конструкцію.
Комбіновані брекети

Запис на консультацію в Киадент

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому.
Або зателефонуйте нам самі
+38 (096) 002-32-42
Хочете дізнатися більше,
може потрібна консультація?
Вкажіть свій номер телефону,
ми передзвонимо і підберемо
для вас зручний час прийому.